Turkish (Turkiye)
Kayıtlar Genel Şartlar

Genel ŞartlarVize
Eğer Avrupa Birliği ülkelerinden birinin vatandaşıysanız vize almanıza gerek yoktur.
Eğer Avrupa Birliği ülkelerinden birini vatandaşı değilseniz :
- (Özel anlaşma durumları hariç) En fazla 3 aylık turistik vize için ülkenizdeki Fransız Konsolosluklarına başvurmanız gerekir. 
- 3 aydan fazla kalabilmek için ülkenizdeki Fransız Konsolosluklarına, oturma izni kartı almanızı sağlayacak olan uzun süreli öğrenci vizesi için başvurmanız gerekir. (Aşağıdaki "ödeme" kısmına bakınız)

Kayıt

- Ekte bulacağınız kayıt formunu doldurunuz ve 250 euro depozitoyla birlikte ofisimize fax ya da mail yoluyla yollayınız. (Aşağıdaki "ödeme" kısmına bakınız. Okulun genel şartlarını kabul ettiğiniz anlamına gelen kayıt formunuz bize ulaşır ulaşmaz, konfirmasyonunuzla birlikte okulumuzda geçireceğiniz süre boyunca size faydalı olacak bilgiler ve tüm masraflara dair detaylı faturanız faks ya da mail yoluyla tarafınıza yollanacaktır. 
- Geç kayıt durumunda (gelişinizden 15 gün öncesi ve daha sonraki bir zaman) lütfen bizimle telefonla bağlantıya geçiniz. 

Sigorta
- Seyahatiniz ve konaklama süreniz boyunca başınıza gelebileceklerle ilgili tüm riskleri kapsayan bir bireysel sigorta yaptırmanız gerekmektedir. (hastalık, kaza, hırsızlık) 
- Eğer bir Avrupa Birliği ülkesi vatandaşıysanız, tıbbi hizmetler için sosyal sigorta kurumunuzdan Avrupa Birliği sağlık sigortası kartınızı isteyiniz. 

Ödeme
- Kayıt sırasında 250 euroluk bir depozitoyu, tercihan Visa veya Mastercard'la yatırmalısınız. Ödemenizi çek veya banka virmanıyla yapacaksanız öncesinde bizimle temasa geçmelisiniz. Fatura tutarınız geliş tarihinizden en geç 15 gün önce elimize ulaşmalıdır. Bu süreyi geçirirseniz yerinizle ilgili tasarruf hakkımız saklıdır.  
- Eğer vize almanız gerekiyorsa, resmi davet mektubu yollayabilmemiz için toplam ücretinizin %50'si kadar bir depozitoyu kayıt formuyla birlikte yollamanız gerekmektedir. Bu durumda da başka bir hatırlatmaya gerek olmaksızın fatura tutarınızın tamamının gelişinizden 15 gün önce elimizde olması gerekmektedir.  Vize alamamanız durumunda eğer vize talebinizin Fransız Büyükelçiliği tarafından reddedildiğine dair bir belgeyi bize ulaştırırsanız ödediğiniz tutar (50 euro dosya masrafı hariç) iade edilecektir. 
- Ödemeniz euro olarak yapılmalı ve tüm vergi ve banka kesintileri tarafınızdan karşılanmalıdır.

Ödeme şekli
- Visa ya da Master Card 
-  SWIFT emrine  (à l’ordre de) :
BNP Paribas, Nice
CODE BANQUE : 30004 (BANKA KODU)
CODE GUICHET : 00642 (ŞUBE KODU) 
N ° COMPTE : 00010412746 (HESAP NUMARASI)
CLÉ RIB : 57
TITULAIRE : SARL AZURLINGUA (ALICI) 
IBAN : FR76 3000 4006 4200 0104 1274 657
SWIFT : BNPAFRPPNIC

Önemli Not: Gecikmeleri gözönünde bulundurarak ödeme makbuzunuzun bir kopyasını bize fakslamanızı öneririz.

- AZURLINGUA adına düzenlenmiş çek veya Eurocheque ile (euro olarak)
Ödemeniz hangi yolla olursa olsun öğrenci adı ve kayıt numarasının açık bir şekilde belirtildiğinden emin olunuz.

İptal veya değişiklik
- Geliş tarihinize 15 gün kala veya daha önce vazgeçmeniz halinde ödemiş olduğunuz tutardan 140 euro dosya masrafı kesilecektir. 
- Geliş tarihinizden 15 gün öncesinden sonra vazgeçmeniz halinde ödemiş olduğunuz tutardan 290 euro kesilecektir. Bilgi vermeden derslerin başladığı ilk gün gelmemeniz halinde hiç bir para iadesi yapılmayacaktır. 
- Kaldığınız süre boyunca kursu yarıda kesmeniz ya da değişiklik yapmanız halinde hiç bir para iadesi yapılmayacaktır. 
- Azurlingua eğer kaydolan kişi sayısı 4'ten azsa bir kursta değişiklik yapma hakkını saklı tutar. Buna karşılık, masrafların iadesi  veya öğrencilerin sayısı ve kursun türüne göre belirlenen daha az sayıda dersten oluşan bir program sunulur. 
- Para iadeleri tarafımıza bildirimde bulunmanızdan 4 ay sonra yapılacaktır.

Şikayet
Kaldığınız süre boyunca ilgili birimlerimize iletmediğiniz şikayetleriniz, bunları ayrılmanızdan sonra yapmanız halinde dikkate alınmaz.

Tatil Günleri
Resmi tatil günlerinde yapılmayan dersler telafi edilmez ve ücreti iade edilmez. Özel dersler ise kaldığınız süre içinde telafi edilecektir.

Okulun İç Yönetmeliği
Geldiğiniz andan itibaren okulun iç yönetmeliğine uygun olarak hareket etmeniz gerekir.  Derslerin düzgün bir şekilde ilerlemesini engelleyecek tutum ve davranışlar içinde olmanız durumunda hiç bir ihbar ve para iadesi olmaksızın derhal uzaklaştırılırsınız.  

Konaklama
- Merkez Kampüs veya stüdyoda kalacaksanız odanızı teslim alabilmek için teminat olarak nakit 200 euro vermeniz gerekir. Bu tutar odada meydana getireceğiniz her türlü hasar, eksikler, tamir masrafları ve muhtemel temizlik masrafları düşüldükten sonra size iade edilecektir. 
- Fiyatlarımıza konaklama vergisi dahildir.
- Konaklama yerinizde size bir uyulacak kurallar talimatnamesi verilecektir. Buna mutlaka uymanız gerekmektedir.
- Kaydınız seçtiğiniz konaklama seçeneğinin uygun olması halinde geçerli olacaktır. Seçtiğiniz konaklama seçeneğinin uygun olmaması durumunda, talebinizi gerçekleştirebilmek için eşit ya da benzer şartlarda konaklama seçeneği sunmak için elimizden geleni yapmayı taahhüt ediyoruz. 


http://www.azurlingua.com/adultes/tarifs2011.html

Bunu biliyor muydunuz?

2011 yılında dünyada 220 millions kişi Fransızca konuşmaktadır ve Fransızca dünyada en çok öğretilen ikinci dildir.

 

Les bonnes raisons de venir à Azurlingua...


Des sessions pour vrais débutants


Un label qualité reconnu par le gouvernement français.


Des tarifs et des offres "sur mesure" qui correspondent à vos attentes.


Une reconnaissance institutionnelle (partenariats universités).

11 niveaux de français,  Azurlingua vous propose une pédagogie sur mesure !


NEW : Vous avez la possibilité de payer en 2,3 ou 4 fois sans frais.


Et d'autres encore
 
 

ü  11 niveaux de français,  Azurlingua vous propose une pédagogie sur mesure !

image image image

Rejoignez-nous !

 
Sosyal Ağlar

Bizi Facebook'ta tavsiye edin !Bu sayfayı beğendiniz mi? ?
Öyleyse bu sayfayı daha popüler yapmak için bize yardım edin!


Azurlingua

Üye olduğumuz kurumlar
soufflecampus francecsnfla

Bize güveniyorlar

 SELFEE sınav merkezi